Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Všetko o nákupe » Výmena a vrátenie tovaru

 

Výmena a vrátenie tovaru

 

Formulár výmeny/vrátenia tovaru

 

Ak potrebujete zakúpený tovar ktorý Vám nesedí vymeniť/vrátiť, radi Vám vyjdeme v ústrety. Z hygienických dôvodov však môžeme vymeniť len čistý a nenosený tovar. Preto odporúčame pred používaním tovaru ho najprv vyskúšať v čistom prostredí. Tovar, ktorý už nesie známku používania alebo opotrebenia nie je možné vymeniť. Z hygienických dôvodov nie je možné vymeniť rozbalené alebo použité jednorazové pracovné pomôcky alebo spodnú bielizeň.

 

 

Podmienky a postup pre výmenu/vrátenie tovaru

 

- Tovar je potrebné vrátiť do 14 dní od dodania

 

- Tovar ktorý chcete vymeniť, odporúčame vracať v pôvodnom obale. (U obuvi je to nutnosť.)

 

- Tovar musí byť zároveň kompletný, nepoužitý, nepoškodený, vrátane prípadného príslušenstva a použiteľný na ďalší predaj. Poškodený obal (krabica od topánok, odtrhnutý štítok,...), môže byť dôvod k neuznaniu výmeny/vrátenia, či reklamácie.

 

- Pripravte si dva dôležité dokumenty. Doklad o kúpe - faktúra (postačuje kópia faktúry) a vytlačený a vyplnený formulár výmeny/vrátenia tovaru. Potrebné údaje na vyplnenie formulára nájdete na faktúre. Popis výmeny/vratenia - formulár, ktorý nájdete v nižšie kde sú jasne uvedené zamenené položky tovaru (číslo produktu, názov, farba, veľkosť a pod.). Oba dokumenty vložte do balíka spolu s meneným tovarom.

 

- Tovar starostlivo zabaľte, aby pri doprave nedošlo k jej poškodeniu. Štítky s adresou a lepiacu pásku nelepte priamo na originál obal alebo krabicu!

 

- Balík zašlite poistený, alebo doporučene (nie na dobierku - dobierky nepreberáme) na adresu:

ABC reklama s.r.o.

Hviezdoslavova 65

059 21 SVIT

Kontakt: 0917 453 622

 

-  Tovar nezasielajte na dobierku - dobierky nepreberáme, takže by sa tovar vrátil späť vám a k výmene tovaru by nedošlo. To isté platí v prípade využitia služby "balík na poštu", ktorú rovnako nie je možné použiť na výmenu

 

- Pri výmene tovaru si účtujeme prepravu v hodnote 3,90 bez DPH formou dobierky. (Suma je výlučne za prepravu bez žiadnych ďalších poplatkov).

 

- Po obdržaní vašej zásielky nám bude trvať približne 3–5 pracovných dní, než ju vybavíme. Vo výnimočných prípadoch sa proces môže predĺžiť na 8–10 pracovných dní.

 

- Po doručení tovaru, tovar skontrolujeme. Ak spĺňa všetky nami požadované náležitosti, zadáme požiadavku na vrátenie peňazí na ekonomická oddelenie. Zároveň Vás kontaktujeme telefonicky alebo e-mailom, že Vašu požiadavku riešime a suma za tovar Vám bude vrátené na Váš účet ktory ste zadali vo formulári. Peniaze Vám budú vrátené na účet najneskôr do 14 dní od dodania tovaru.

 

 

Kde nájdem formulár na výmenu/vratenie tovaru?

Formulár mozete nájst TU.

 

 

Môžem si k vrátenému tovaru doobjednať nový?

Doobjednanie tovaru nie je možné, a je nutné vytvoriť si novú objednávku.

 

 

Kedy odstúpenie od zmluvy nie je možné

Právo na odstúpenie od zmluvy má svoje právne obmedzenia. Zákazník na toto právo nemá nárok ak sa jedná o tovar zhotovený na objednávku-potlac tovaru alebo jeho úprava.

Právo na odstúpenie od zmluvy v lehote 14 dní od zakúpenia tovaru nevzniká ani pri nákupe podnikateľa – samostante zárobkovo činnej osobe pri nákupe na IČO.

 

 

Bude mi vrátené poštovné, ak tovar pošlem späť?

V prípade, že vrátite celú objednávku vrátime Vám poštovné. V prípade, že vraciate iba časť objednávky pôvodné poštovné nevraciame.

 

 

Odstúpenie od zmluvy nie je reklamácia

Reklamácia a vrátenie tovaru bez udania dôvodu nie je to isté. Pri vrátení tovaru sa jedná o odstúpenie od kúpnej zmluvy na základe toho zaniká zmluva o kúpe. Tovar sa vracia k predávajúcemu a zákazník dostane naspäť svoje peniaze.

 

 

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku?

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, môžete tak urobiť prostredníctvom nášho e-mailu info@workman.sk, prípadne telefonicky na čísle +421 917 453 622.

 

workman link