Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


o tovare » Prehľad materiálov » Prehľad materiálov
Prehľad materiálov

 

PRÍRODNÉ MATERIÁLY

 

BAVLNA

Najobľúbenejší prírodný materiál v odevnom priemysle. Bavlna je charakteristická vlastnosťami ako jemnosť, poddajnosť, pevnosť, dobrá savosť a priedušnosť. Je príjemná na dotyk a odolá vyšším teplotám. Často sa používa v kombinácii so syntetickými materiálm, či elastanom.

 

 

 

ORGANICKÁ BAVLNA

Bavlna pochádzajúca z ekologicky kontrolovaného poľnohospodárstva ďalej spracovaná za prísnej kontroly všetkých výrobných procesov. Najväčšími producentmi  sú Turecko, India, USA a Čína.

 

 

 

MERINO VLNA

Ide o tzv. aktívne vlákno, ktoré reguluje zmeny telesnej teploty, absorbuje veľké množstvo vlhkosti a s tým aj pachové molekuly potu. Patrí k najpriedušnejším prírodným vláknam. Prirodzená elasticita pomáha udržať rozmerovú stabilitu, vďaka ktorej sa materiál jednoducho udržuje.

 

 

 

VISKÓZA

Vlákno vyrobené na báze regenerovanej celulózy. Základná surovina býva buničina vytvorená z dreva, či bavlny. Materiál je priedušný s vysoko absorpčnými vlastnosťami. Pri porovnaní s bavlnou je splývavejšia, lesklejšia a jemnejšia.

 

 

 

BAMBUSOVÉ VLÁKNO

Vlákno vyrobené z bambusu na báze regenerovanej celulózy. Má termoregulačné, antibakteriálne, antimykotické a antistatické vlastnosti. Je pevnejšie s 3× vyššou savosťou ako bavlna, odolné častému praniu a dlhodobo si udržuje svoje vlastnosti. Nedoporučujeme používať aviváž, aby sa neznížila savosť materiálu.

 

 

 

SYNTETICKÉ MATERIÁLY

 

ELASTAN

Jedná sa o veľmi jemné, pevné, pružné polyuretanové vlákno. Základnou vlastnosťou je vysoká pružnosť. Elastan je možné bez porušenia natiahnuť až na troj až sedemnásobok svojej pôvodnej dĺžky. Vždy sa používa v kombinácii s ďalšími materiálmi, zaisťuje stálosť tvaru, zvýšenie pružnosti a zníženie krčivosti finálneho produktu. Elastan je náchylný vysokým teplotám.

 

 

 

POLYESTER

Syntetické vlákno vyrábané modifikáciou vstupného materiálu. Je veľmi pevné, teda je možné vytvoriť silné, či veľmi jemné vlákno (micropolyester). Materiál je odolný, rýchloschnúci, ľahký na údržbu. Je vhodný pre šport a pohybové aktivity. Chemickými a mechanickými procesmi.

 

 

 

POLYAMID

Polyamidové vlákno je vyrábané podobne ako polyesterové. Materiál je odolný, ľahký na údržbu, dobre drží tvar, rýchlo schne keďže má malú nasiakavosť. Má 2× väčšiu odolnosť voči oderu ako polyester. Rovnako ako pri polyesteri je možné vytvoriť veľmi jemné, či si silné a odolné vlákna. Mechanické a chemické úpravy ovplyvňuju vlastnosti finálneho produktu.

 

 

 

POLYPROPYLÉN

Polypropylenové vlákna sa vďaka hladkému a tvrdému povrchu vyznačujú vysokou odolnosťou voči oderu. Vlákna vykazujú dobré hydrofóbne vlastnosti, ktoré veľmi nízkou sorpciou vody uchovávajú pevnosť a rozmerovú stálosť materiálu aj vo vlhkom prostredí. Finálny materiál je ľahký a vykazuje dobré termoizolačné schopnosti.

 

 

 

ZNAČKOVÉ MATERIÁLY

 

SUPIMA®

Značka predstavujúca najkvalitnejšiu bavlnu 1% svetovej produkcie. Jedná sa o druh Pima bavlny pestovanej v USA s viac ako storočnou históriou. Jej unikátne dlhé vlákna sú dvakrát hrubšie oproti bežnej bavlne. Zabraňujú vyťahaniu, lámaniu a trhaniu, vďaka čomu sú produkty z nej vyrobené neuveriteľné jemné, odolné nežmolkuje a udržujú si svoju podobu po dlhú dobu.

 

 

 

CoolMax ®

Toto špeciálne modifikované štvorkomorové polyesterové vlákno je charakteristické svojim tvarovaným prierezom. Konštrukcia vlákna zväčšuje jeho povrch, čo umožňuje veľmi dobrú reguláciu a odvod pár od povrchu tela a tým udržuje pokožku v suchu.Vlákno má zároveň veľmi nízku nasiakavosť a usychá rýchlejšie ako iné vlákna. Úplet vytvorený z vlákien CoolMax ® je veľmi ľahký, jemný a priedušný. Materiál je odolný proti plesniam a pachom a je nenáročný na údržbu. 

 

 

 

NANOtex® RESISTS SPILLS

Certifikovaný materiál, ktorý bol zásadne upravený pomocou nanotechnológie. NANOtex® úprava odpudzuje vodu, predlžuje životnosť a zachováva prirodzenú mäkkosť a priedušnosť materiálu. Materiál odolá kontaktu s tekutinou bez absorpcie, nenavlhne, nezanechá mokré škvrny, akékoľvek kvapôčky úhľadne stečú.

 

 

 

SOFTSHELL

Softshell je laminovaná textília pre moderné, športové oblečenie a oblečenie pre outdoorové aktivity. Delí sa na membránové a nemembránové. Odevy z týchto mate-riálov sú ľahké, teplé, pružné a s vysokou mechanickou odolnosťou. Softshell s membránou potom môže byť i nepremokavý a zároveň priedušný.

 

 

 

  TEXPEL SPLASH

 Extrémna odolnosť proti vode. Vodoodpudivá úprava. Vodné perličky od povrchu látky odpudzujú nečistoty a pomáhajú  predchádzať škvrnám. Umožňuje  priedušnosť odevu. Zdokonalené odstraňovanie škvŕn.

 

 

 

INSULATEX ™

Vďaka technológii dutých vlákien poskytuje Insulatex ™ ľahšiu a teplejšiu tepelnú podšívku. Unikátna technológia tkaniny zafixuje teplo tela na vytvorenie tepelnej bariéry z vysoko výkonného materiálu, ktorý užívateľovi ponúka vynikajúci ľahký komfort bez toho, aby mu pridával na objeme.

 

 

EZEE ZIP

Umožňuje rýchle a ľahké zapínanie aj pri pracovných rukaviciach. Ideálne pre tých, ktorí nosia rukavice. Ľahko sa pracuje. Ľahko sa zatvára. Ideálne pre ľavákov alebo pravákov. Obe ruky sú si rovné. Už žiadne trenie alebo rozbité zipsy.

 

 

CORDURA® CLASSIC

Je konštruovaná v súlade so schválenými štandardmi firmy INVISTA pre značku CORDURA®. Medzi hlavné vlastnosti tkaniny patrí odolnosť proti oderu a roztrhaniu, odolnosť proti škrvnám. Vďaka svojej pevnosti zaručuje dlhú životnosť. CORDURA® je registrovanou obchodnou značkou spoločnosti INVISTA pre odolné materiály.

 

 

 

3M™ PRUHY

Zvyšujú viditeľnosť osoby, ktorá ich nosí, a tým znižuje pravde-podobnosť nehôd. Technológia 3M™ reflexných materiálov je založená na vrstve mikroskopických sklenených guličiek pripevnených na podkladovej vrstve tkaniny, ktorá je ošetrená zrkadlovou plochou. Na jednom cm² tkaniny sa nachádza až 30 000 sklenených guličiek. Tieto guličky sú potom zodpovedné za to, že svetlo dopadajúce na pruh reflexného materiálu od dvojitého lomu odrážaného späť k zdroju.

 

 

 

SEGMENTONÉ PRUHY

Retroreflexné segmentové pruhy pre zlepšenie viditeľnosti pri zhoršených svetelných a nočných podmienok. Sú navrhnuté špeciálne pre použitie na bezpečnostných odevoch vyžadujúcich pružnosť a pohybovú flexibilitu. Segmenty sa aplikujú prenosom a sú vysoko odolné pri praní.